תגידו את האמת: לא הגיע הזמן להפסיק להיות מלצרים?

בזמן הלימודים, סטודנטים רבים בוחרים באופציית המלצרות. סיגל עזריאל, סמנכ"ל פרויקטים בקבוצת Manpower, עוזרת לנו להבין מדוע עדיף לפנות לאפשרויות אחרות, כאלה שיכולות להיות הבסיס להתקדמות שלכם בחיים

  • סטודנטים
בשיתוף ManpowerGroup, בשיתוף ManpowerGroup

זה אולי יהיה מורכב מהרגיל בגלל המצב, אבל מיד אחרי סוכות תצא לדרך שנת הלימודים במוסדות השונים להשכלה גבוהה ומאות אלפי סטודנטים בישראל יחזרו ללימודים.

רבים מבין אותם סטודנטים, ואולי גם אתם ביניהם, מחזיקים עבודה לסטודנטים במקביל ללימודים, כאשר חלק גדול במיוחד פונים כמובן לתחום המלצרות. הוא קל ונוח, ומאפשר עבודה במשמרות, אבל האם זו באמת העבודה שאתם צריכים לחפש בעודכם לומדים ומקווים להתחיל לבנות קריירה? לא ממש.

סיגל עזריאל, סמנכ"ל פרויקטים בקבוצת Manpower, מסבירה שישנן משרות אחרות שהן גם מושלמות עבור סטודנטים וגם יכולות לעזור לכם להתקדם בזמן ובעיקר לאחר הלימודים. הנה מה שאתם צריכים לדעת.

מהי "משרה שמתאימה לסטודנטים"?

"המאפיין המרכזי שמגדיר משרה סטודנטיאלית הוא ההיקף", אומרת עזריאל. "כיום מציעים לא רק משרות שיש להן התאמה ללוח הלימודים של הסטודנט, אלא אפילו לשנת הלימודים בה הוא נמצא. בשנה הראשונה יש יותר עומס, אחר כך פחות והיקף המשרה יכול לעלות".

למעשה, אפשר למצוא שני סוגי עבודות בולטים במשרות סטודנטים:

1) משרה לצורך פרנסה בלבד (למשל, מלצרות)

2) משרה לצורך קידום מקצועי - עבודה שמתאימה לתחום הלימודים שלכם ויכולה לקדם אתכם

בנוסף, חשוב לשים לב לרמת השכר כמובן (משרות סטודנטים נוטות להציע שכר לפי שעת עבודה) ולרמת העניין האישי. "למה לא מלצרות? כי אין שם את הערך המוסף ברמת היציבות ואת הערך המוסף המקצועי שמשרה אחרת יכולה לתת לכם".

יש משרות סטודנטים שיכולות לקדם אתכם, כולל השתלבות בחברה גדולה (צילום: ShutterStock)

אילו צרכים קיימים במשרות סטודנטים? ומה היתרונות של משרה כזו?

דבר ראשון, כמו כל עובד אחר, אתם זקוקים כמובן לעבודה רווחית ומשתלמת. ההבדל הוא שהמשרה צריכה גם להתאים ללוח הלימודים שלכם, כך שאתם יותר מוגבלים לעומת מחפש עבודה "שגרתי".

כמו כן, יש צורך וגם יתרון בגמישות - כמות משמרות משתנה, אפשרות לעבודה מהבית (שבימים אלו היא משמעותית במיוחד) ומשרה שאפשר לעבוד בה גם בסופי שבוע, כשאתם לא לומדים.

"יש חודשים בהם הרווחיות יכולה לעלות, נניח כשלוח הבחינות שלכם מאפשר יותר זמן לעבודה", אומרת עזריאל. "זה מצב טוב גם למעסיק, אם יש לו משרות עונתיות או לפי פרויקטים".

אז למה כדאי לי כבר בתור סטודנט לחפש משרות שהן לא מלצרות?

1) כדי להתחיל לפתח קריירה וקשרים

2) כדי להשיג דריסת רגל בחברות גדולות ויציבות ובהמשך אולי להשתלב כעובד מן המניין

3) כדי להרחיב את הנטוורקינג שלי כמה שניתן

"אם כבר בוחרים לעבוד בזמן הלימודים, עדיף לעשות זאת במשרה שמאפשרת המשכיות כלשהי. כנראה שרוב הסטודנטים לא ירצו להמשיך למלצר אחרי הלימודים".

מהן 5 משרות הסטודנטים המבוקשות ביותר?

נציגי שירות לקוחות ומכירה במוקדים - משרה המאפשרת רווחיות גבוהה בזכות בסיס שעתי ובונוסים

בודקי קורונה - משרה חדשה בשוק. איננה דורשת מיומנות קודמת ומאפשרת לכם להיחשף לתחום שלא היה קיים עד כה

משגיחי בגרויות - משרה גמישה ועונתית. בדרך כלל, גם בזמן הבגרויות תוכלו להחליט כמה שעות אתם רוצים לעבוד

יועצי השמה - משרה שפותחת לכם דלת לקריירה במשאבי אנוש. תלמדו לנהל קריירה ולפתח קשרים עסקיים ותעסוקתיים

מאבטחים ושליחים - משרות שתמיד יש צורך בהן. הן גמישות מאוד מבחינת ההיקפים, מאפשרות להיכנס לארגונים גדולים וכיום, הביקוש אליהן (בעיקר לשליחים) צמח משמעותית

לחצו כאן לצפייה במגוון משרות לסטודנטים>>

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully